Fusha Sportive Adriatik

Coordinates: 41°52′20″N 19°24′3″E / 41.87222°N 19.40083°E / 41.87222; 19.40083
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Fusha Sportive Adriatik
VendodhjaVelipojë, Shqipëri
Koordinatat41°52′20″N 19°24′3″E / 41.87222°N 19.40083°E / 41.87222; 19.40083
PronariKS Ada
SipërfaqjaBar
Construction
Rinovuar2010
Përdoruesit
KS Ada

Fusha Sportive Adriatiku është një stadium me shumë përdorime në Velipojë, Shqipëri. Stadiumi ka një nxënësi prej 1000 personash dhe quhej Fusha Sportive Velipojë para rinovimit të saj në vitin 2010. Është vendlindja e KS Ada Velipojë . [1]

  1. ^ Soccerway