Fusha e Drinit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Fusha e Drinit përfshinë një sipërfaqe prej 156 km2.Është tërësi regjionale në vazhdim të rrafshinës aluvale të Drinit të bardhë , Bistricës së Pejës, dhe lumit të Burimit.

Veçoritë natyrore[redakto | redakto tekstin burimor]

Popullsia[redakto | redakto tekstin burimor]