Fushimi-ku, Kyoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Fushimi-ku, Kyoto
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej280.655
Faqja zyrtareWeb faqja

Fushimi-ku (Japonisht: 伏見区) është një komunë (Borough) të Kiotos dhe mbulohet me Kioto.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Wiki WikiFjalori: Fushimi-ku, Kyoto – shfletoni më shumë në fjalorin e lirë

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]