Fyti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Fyti(faringu)-është pjesa kryesore e qafes dhe edhe organi shumë i rëndësishëm te njeriu.Arsyeja se perse është i rëndësishëm është sepse ne te kalon ushqimi qe ne konsumojme gjë që është shumë e rëndësishme dhe ne te kalon edhe oksigjeni qe ne marrim çdo sekond.