Fytyra tjetër e natës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fytyra tjetër e natës.jpg

Fytyra tjetër e natës[redakto | përpunoni burim]

Tregime nga Enkelejd Lamaj

Cili shkon në një restorant dhe sheh se vera e kuqe është pak si shumë e kuqe ; cili në diskotekë i vë syrin vajzës më të bukur ; cili për të kaluar një fundjavë zgjedh dhomën e gabuar... mirëserdhët në bord, zonja dhe zotërinj. Përgatituni për një udhëtim në botën e ‘një dere më tutje’, në botën e errët të natës, të populluar prej shpirtërsh të zymtë, pasione të etura dhe etje të pashtershme. Është e vërtetë që fati është i verbër, apo jemi ne që verbohemi prej tij ?

ISBN 99927-870-5-8

Data e Publikimit, korrik 2003

Shtëpia Botuese, Ombra GVG

F. R. I. K. A. = Frenoj. Rikthehem. Ia. Kris. Andejngaerdha.

Përmbajtja :

  • 1. 339
  • 2. Adhuruesi i fishekzjarreve
  • 3. Kur një fëmijë ka uri, duhet t'i japësh për të ngrënë
  • 4. Ngrënësit e farave
  • 5. Stina e shtatë
  • 6. Lëndina e dëshirave
  • 7. Bërë me dorë
  • 8. Studentore
  • 9. Fytyra tjetër e natës