Gábor Vincze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gábor Vincze
Të dhënat personale
Emri i plotëGábor Vincze
Data e lindjes7 shtator 1976 (40 vjeçar)
Vendi i lindjesÓzd, Hungari
Gjatësia186cm
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995-1997Ferencvárosi TC3(0)
1997-1998Gazszer FC33(0)
1998-1999III. Kerületi TUE24(0)
1999-2000BVSC Budapest34(3)
2000-2002FC Sopron58(1)
2002-2004Debreceni VSC44(2)
2004-2005Győri ETO FC14(0)
2005-2006Livingston FC32(1)
2006-2007Ethnikos Achnas8(1)
2007-2008Budapest Honvéd FC4(0)
Ekipi kombëtar
2005Hungaria1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gábor Vincze (lindi më 7 shtator 1976) ishte futbollistë hungarezë. Ai tani është në pension.