Gërko Polja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërko Polja
Fshat
noform
Vendndodhja
Gërko Polja is located in Maqedonia e Veriut
Gërko Polja
Gërko Polja
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 887 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6340
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 17′ 25″ Veri

20° 51′ 54″ Lindje

Popullsia 30 banorë (2002)