Gërniçishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërniçishti
Fshat
Vendndodhja
Gërniçishti is located in Maqedonia e Veriut
Gërniçishti
Gërniçishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Grackë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 405 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1420
Prefiksi (+389) 034
Targa VE
Koordinatat 41° 37′ 25″ Veri

21° 49′ 16″ Lindje

Popullsia 1 banorë (2002)