Gaberi i Madh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gaberi i Madh
Голем Габер
Fshat
noform
Vendndodhja
Gaberi i Madh is located in Maqedonia e Veriut
Gaberi i Madh
Gaberi i Madh
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Karbincë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 599 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2207
Prefiksi (+389) 032
Targa ST
Koordinatat 41° 45′ 05″ Veri

22° 18′ 17″ Lindje

Popullsia 32 banorë (2002)