Gabrova (Gjevgjeli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gabrova (Gjevgjeli)
Fshat
Vendndodhja
Gabrova (Gjevgjeli) is located in Maqedonia e Veriut
Gabrova (Gjevgjeli)
Gabrova (Gjevgjeli)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Gjevgjeli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 275 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1489
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 17′ 08″ Veri

22° 24′ 07″ Lindje

Popullsia 20 banorë (2002)