Gailard Sartain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gailard Sartain
Informacione personale
Vendlindja Tulsa, Oklahoma, U.S.

Gailard Sartain lindi më 18 Shtator, 1946Tulsa, Oklahoma. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.