Galdakao

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Galdakao
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Galdakao.svg
Vendndodhja
Galdakao is located in Spanjë
Galdakao
Galdakao

Koordinatat: 43°13′50″V 2°50′45″P / 43.23056°V 2.84583°P / 43.23056; -2.84583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Greater Bilbao
Kryetari i Bashkisë Ibon Uribe
Partia PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.66 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 29254 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Galdakar, Galdakoztar
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48960
Koordinatat 43° 13′ 50″ Veri

2° 50′ 45″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.galdakao.net


Galdakao është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Galdakao ka 29254 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.66 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]