Gavalla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gavallë
Γαβαλάς
Fshat
Vendndodhja
Gavallë is located in Greqia
Gavallë
Gavallë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Eube
Komuna Qim-Alliver
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 27′ 9″ Veri

24° 5′ 7″ Lindje

Popullsia 265 banorë (2011)

Gavallë[1] (greqisht: Γαβαλάς/Gavalás) është fshat në qarkun i Eubesë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 38.