Genc Mulliqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Genc Mulliqi lindi më 1966Fier, Shqipëri, është skulptor shqiptar.

Edukimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Kreu studimet pranë Akedimise së Arteve në Tiranë në vitin 1988. Që nga viti 1990 merr pjesë në më kryesoret ekspozime në Shqipëri dhe prezantohet edhe në Itali, Spanjë, Holandë, Angli.

Veprat artistike[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Website i Gencit