Gentian Demaliaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Gentian Demaliaj ka lindur dhe është rritur në qytetin e Lezhës. Këngëtar i rrokut në Shqipëri, vokalisti i grupit "Djemtë e Detit".

Ndahet nga jeta si pasojë e një sëmundjeje të rëndë më 27 janar 2O15.

Disa prej hiteve të grupit "Djemtë e Detit" janë: "Jakup Ferri", "Ëndrrat që për ty i thura", "Jo tani", "Epos", "Mos qaj", etj.