Georges Urbain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Georges Urbain lindi më 12 prill 1872 në Paris dhe vdiq më 5 nëntor 1938 Paris. Ishte kimist françez. Zbuloi elementin kimik Lutetium, e që në sistemin periodik gjendet me numrin rendor 71.