Gepiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gepiu
Komunë
Vendndodhja
Gepiu is located in Rumania
Gepiu
Gepiu

Koordinatat: 46°56′V 21°47′L / 46.933°V 21.783°L / 46.933; 21.783

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.71 [1] km2
Popullsia 1778 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417149
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Bicaci dhe Gepiu
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Gepiu është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 1778 banorësh dhe sipërfaqe 45.71 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Bicaci dhe Gepiu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)