Gerena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gerena
Komunë
Stema_figuraBandera de Gerena (Sevilla).svg
Vendndodhja
Gerena is located in Spanjë
Gerena
Gerena
37°31′00″V 6°09′00″P / 37.51666667°V 6.15°P / 37.51666667; -6.15Koordinatat: 37°31′00″V 6°09′00″P / 37.51666667°V 6.15°P / 37.51666667; -6.15
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Seville
Qarku
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Gerena është një komunëSpanjë, e vendosur në provincën Seville, në Andalusia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gerena – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale