Getxo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Getxo
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Getxo is located in Spanjë
Getxo
Getxo

Koordinatat: 43°20′39″V 3°0′23″P / 43.34417°V 3.00639°P / 43.34417; -3.00639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Uribe
Kryetari i Bashkisë Imanol Landa (2007)
Partia PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.89 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 81260 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1075
Vendasit Getxotarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48991 - 48993 - 48990 - 48930
Koordinatat 43° 20′ 39″ Veri

3° 0′ 23″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.getxo.net

Getxo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Uribe, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Getxo ka 81260 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]