Gilman, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gilman, Illinois
qytet
noform
Amtrak Station in Gilman
Vendndodhja
Gilman, Illinois is located in SHBA
Gilman, Illinois
Gilman, Illinois

Koordinatat: 40°46′0″V 87°59′32″P / 40.76667°V 87.99222°P / 40.76667; -87.99222

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Iroquois
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 198 m (m.n.d.)
Popullsia 1677 banorë (2009)
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 60938
Prefiksi 815 Exchange: 432
Koordinatat 40° 46′ 0″ Veri

87° 59′ 32″ Perëndim

Gilman, Illinois është një qytet në qarkun Iroquoisshtetit federal Illinois, SHBA. Në Gilman, Illinois jetojnë 1677 banorë (2009). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (2.25 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 198 m (650 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gilman, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale