Girişu de Criş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Girişu de Criş
Komunë
Vendndodhja
Girişu de Criş is located in Rumania
Girişu de Criş
Girişu de Criş

Koordinatat: 47°4′V 21°47′L / 47.067°V 21.783°L / 47.067; 21.783

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 87.95 [1] km2
Popullsia 5690 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417270
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Cheresig, Girişu de Criş, Tărian, Toboliu
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Girişu de Criş është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 5690 banorësh dhe sipërfaqe 87.95 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cheresig, Girişu de Criş, Tărian, Toboliu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)