Gjaksit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kjo vepër trajton një temë dhe plagë të rëndë te shoqërisë shqiptare: gjakmarrjen. Subjekti dhe personazhet jane frymezuar nga jeta reale. Një djalë i ri kryen një krim; vret shokun e tij të ngushtë. Familja e tij bie ne gjak dhe e zgjidh çeshtjen duke ja dorëzuar djalin e tyre hasmit.[1]

Regjisori dhe ekipi[redakto | përpunoni burim]

  • Neritan Mehmetaj
  • Prodhuar nga: On Film Production
  • Producent:Dritan Huqi

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Nga Botimi Albanian Film Center Qendra Kombetare e Filmit (2006-2010)