Gjimnazi ''Sali Nivica'' (Memaliaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pamje ballore e gjimnazit

Gjimnazi Sali Nivica është një institucion parauniversitar në qytetin e Memaliajit.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

e ka marre emrin nga atdhetari i njohur i shek. XIX Sali Nivica .Eshte rikonstruktuar pak vite me pare dhe aktualisht ne te studiojne rreth 300 nxenes .

Sot[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personalitete[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]