Gjiri i Drinit

Coordinates: 41°27′36″N 19°18′36″E / 41.460°N 19.310°E / 41.460; 19.310
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

41°27′36″N 19°18′36″E / 41.460°N 19.310°E / 41.460; 19.310

Porti i Shëngjinit
Fundi jugor i Gjirit të Drinit dhe Kepi i Rodonit

Gjiri i lumit Drin (Stampa:SqS) është një gji detar në pjesen juglindore të Adriatikut pergjate bregdetit Veriut të Shqipërisë. Linja bregdetare e gjirit të Drinit shtrihet nga derdhja e Bunës.

Disa lumenj të medhenje nga malet shqipatre derdhen ne gjirin e Drinit.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]