Gjuhëqeni mjekësor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjuhëqeni mjekësor
Gjuhëqeni mjekësor
Gjuhëqeni mjekësor
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: -
Familja: Boraginaceae
Grupi: Cynoglossum
Cynoglossum officinale

Gjuhëqeni mjekësor (lat. Cynoglossum officinale L.) është bimë që rritet gjermë 80 cm mbi tokë dhe i taknë familjes Boraginaceae.

Shiko dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Artikulli Gjuhëqeni mjekësor në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Boraginaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.