Gjuha Cotoname

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cotoname lang.png

Cotoname është një gjuhë e izoluar e zhdukur, e folur nga amerikanët indigjenë të Luginës së Poshtme të Rio Grande në Meksikë, në verilindje të Meksikës dhe Texas ekstreme në Shtetet e Bashkuara. [1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Hammarström, Harald; Forkel, Robert; Haspelmath, Martin, eds. (2017)."Cotoname"Glottolog 3.0. Jena, Germany: Max Planck Institute for the Science of Human History.