Gjuha mandinka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gjuha mandinka
Flitet në:
Vendi:
Numri i folësve:
Renditja:
Familja:
Grupi:
Statusi Zyrtar
Gjuhë zyrtare e:
Rregullohet nga:
Kodet e gjuhës
ISO 639-1
ISO 639-2
SIL

Gjuha Mandinka ()

Gjuhë që flitet në pjesën peredimore të Afrikës.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]