Gjuha mandinka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gjuha mandinka
Filogjeneza

Gjuha Mandinka ()

Gjuhë që flitet në pjesën peredimore të Afrikës.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]