Gleina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gleina
Gleina
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja
Gleina is located in Gjermania
Gleina
Gleina
Vendndodhja në Gjermani

Koordinatat: 51°16′0″V 11°43′59″L / 51.26667°V 11.73306°L / 51.26667; 11.73306

Administrimi
Shteti Flamuri Gjermania
Rajoni Sachsen-Anhalt
Provinca Burgenlandkreis
Udhëheqës Gerd Blankenburg
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.56 km2
Popullsia 1213[1] banorë
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 06632
Koordinatat 51° 16′ 0″ Veri

11° 43′ 59″ Lindje

Gleina është një komunë në qarkun Burgenlandkreis, në Saksoninë Anhalt, Gjermani. Që nga viti 2009 përfshin Baumersroda dhe Ebersroda.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Bevölkerung der Gemeinden – Stand: 31. Dezember 2018" (PDF) (në gjermanisht). Statistisches Landesamt Sachsen-Anhalt.