Goa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vendndodhja e Goës në Indi

Goa është shtet jugperëndimor i Indisë me popullësi rreth 1.5 milion. Kryeqyteti i shtetit është Panaxhi.[1] Goa është shteti i më i vogël i Indisë sipas sipërfaqjes dhe i 4ti më i vogël sipas popullësisë.


Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]