Gordexola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gordexola
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Gordexola is located in Spanjë
Gordexola
Gordexola

Koordinatat: 43°10′43″V 3°4′22″P / 43.17861°V 3.07278°P / 43.17861; -3.07278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Enkarterri
Kryetari i Bashkisë Iñaki Aretxederra Zurimendi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.97 km2
Lartësia 78 m (m.n.d.)
Popullsia 1741 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Gordexolatarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48192
Koordinatat 43° 10′ 43″ Veri

3° 4′ 22″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gordexola.net

Gordexola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Enkarterri, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Gordexola ka 1741 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.97 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]