Gordon Stewart Murray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Gordon Stewart Murray (1927 – 1 shkurt 2015) ishte politikanë skocezë. Ai u bashkua në Partinë Kombëtare të Skocisë në moshë 15 vjeçare dhe u zgjodh nga këshilli i qarkut Dumbarton në vitin 1967. Ai vdiq më 1 shkurt 2015 në moshën 88 vjeçare.