Gorenca (Debarcë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gorenca (Debarcë)
Fshat
Vendndodhja
Gorenca (Debarcë) is located in Maqedonia e Veriut
Gorenca (Debarcë)
Gorenca (Debarcë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 1077 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6341
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 11′ 25″ Veri

20° 45′ 27″ Lindje

Popullsia 316 banorë (2002)