Gornja Radgona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gornja Radgona - St. Peter's Parish Church 01.jpg

Gornja Radgona (gjermanisht: Oberradkersburg) është një vendbanim, qendër komune, dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Pomurkës.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]