Gracka (Maqedoni)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gracka (Maqedoni)
Fshat
noform
Vendndodhja
Gracka (Maqedoni) is located in Maqedonia e Veriut
Gracka (Maqedoni)
Gracka (Maqedoni)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Grackë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 122 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1420
Prefiksi (+389) 034
Targa VE
Koordinatat 41° 34′ 39″ Veri

21° 56′ 34″ Lindje

Popullsia 2.219 banorë (2002)