Jump to content

Gravura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Gravura janë punime per stoli, shkrime dhe dekorata prej metali, qelqi, guri, dhe të tjera materialeve të ngurta. Gravurë klasik dorë mbi sipërfaqet metalike ose në xhami me një daltë konkave si një mjet ekzekutuar. Qëllimi është me heqjen e materialit të Për të krijuar cilësi sipërfaqe, që shkon kundër Sfondi larg. Strukturat e krijuar nga Burin Puseve mund të sigurohet në mënyrë plotësuese me ngjyrën paste dhe theksoj anen vizuale

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]