Grazalema

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grazalema
Komunë
noform
Grazalema seen from the Sierra del Endrinal
Stema_figura
Vendndodhja
Grazalema is located in Spanjë
Grazalema
Grazalema

Koordinatat: 36°46′V 5°22′P / 36.767°V 5.367°P / 36.767; -5.367

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Sierra de Cádiz
Kryetari i Bashkisë María José Lara Mateos
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 122.41 km2
Lartësia 812 m (m.n.d.)
Popullsia 2205 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Grazalemeños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11610
Faqja Zyrtare www.grazalema.es

Grazalema është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Grazalema ka 2205 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 122.41 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]