Groveland, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Groveland, New York
Groveland, New York
qytet
Popullsia
 • Gjithsej3.249

Groveland, New York (Groveland, New York) është një qytet në qarkun Livingstonshtetit federal New York, SHBA. Në Groveland, New York jetojnë 3249 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 103.3 km2 (39.9 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 321 m (1053 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Groveland, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale