Gryka e Vanave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Gryka e Vanave është një grykë e thellë mes Malit Koritnik dhe Malit GjallicaKukës, e krijuar nga gërryerja e shkëmbinjve nga Lumë. Gryka është shumë e thepisur me shpate që ngrihen thik mbi shtratin e lumit.

Kanioni Gryka e Vanave.JPG

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]