Jump to content

Guri i Zi, Jabllanicë

Coordinates: 41°14′47″N 20°31′20″E / 41.2464°N 20.5221°E / 41.2464; 20.5221
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Dy anët e shenjës së majës.

Guri i Zi (maqedonisht: Црн Камен, Crn Kamen) është maja më e lartë e Jabllanicës e vendosur mes kufirit të Shqipërisë dhe Republikës së Maqedonisë. Gur i Zi arrin një lartësi prej 2,257 metres (7,405 ft), duke qenë jo shumë metra më e lartë se maja tjetër e Jabllanicës.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Soviet military map К-34-102-А (1:50.000)

41°14′47″N 20°31′20″E / 41.2464°N 20.5221°E / 41.2464; 20.5221