Guvallari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guvallar
Άγιος Πέτρος
Fshat
Vendndodhja
Guvallar is located in Greqia
Guvallar
Guvallar
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Mesini
Komuna Ohali
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 17′ 51″ Veri

21° 50′ 52″ Lindje

Popullsia 34 banorë (2011)

Guvallar[1] (greqisht: Άγιος Πέτρος/Áyios Pétros) është fshat në qarkun i Mesinisë, Greqi. Përpara vitit 1956, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Γουβολαριά/Γουβολαριά.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Georgacas, Demetrius J., & William A. McDonald (1969). Place Names of Southwest Peloponnesus: Register and Indexes. University of Minnesota Press. fq. 342.
  2. ^ Πανδέκτης: Γουβολαριά - Áyios Pétros