Hönö

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hönö
Qytet
Kishë në Hönö
Kishë në Hönö
Popullsia
 • Gjithsej5.483

Hönö është ishull dhe qytet në komunën Öckeröarkipelagun e Göteborgut. Ishulli, që ka më shumë banorë ndodhet në jug të Öckerö në qarkun Västra Götaland.