Höri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Höri
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4,85 km2
Popullsia 2 448 banorë ((31. dhjetor 2007))
Dendësia 504,7 banorë/km2
Faqja Zyrtare http://www.hoeri.ch/de/

Höri është qytet në Zvicër, në kantonin e Zyrihut.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Edukimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

https://web.archive.org/web/20080329051247/http://www.hoeri.ch/de/