Jump to content

Hafsa Zyberi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Hafsa Zyberi është këngëtare e vlerësuar popullore në brezninë dhe kualitetin e Fitnete Rexha, Nexhmije Pagarusha, Fatime Sokoli në gurrën popullore të folklorit muzikor të Shqipërisë së Mesme dhe nëna e këngtares Fatma Zyberi e mësuesja e Merita Halili si dhe në bashkpunim më të mirnjohurin Kasem Hallulli.

Këngët e njohura

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 1. Hajde Moj Malenake
 2. S'paske Pas Një Pikë Mëshirë
 3. Si Më Ke Sytë Më Ke Vetullat
 4. Të Du Moj Goce E Vogel
 5. Ti Pelqeva Ato Sy
 6. Unë Ty Moj Të Kam Dashte
 7. Kënga E Shoqënisë
 8. Balluket E Tuja
 9. Çohuni Djema Shaloni Atin
 10. Këngë Për Kajo Karafilin
 11. Kumuri Qafëbardhë
 12. Kur Ke Qenë Një Herë E Re
 13. Lum E Lum Se Ja Mërrina
 14. Më Shikon Më Buz Në Gaz
 15. Moj Thëllënxa Mitare
 16. Mun Te Ara Kë Tagjia
 17. Në Bash Të Qejfit E T'muhabetit
 18. Rrallë Kam Pa Ksoj Bukurie