Hamit Kaba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Prof.Dr. Hamit Kaba historian. Drejtues i Departamentit të Studimeve Bashkëkohore në Institutin e Historisë, Tiranë.


Botime[redakto | përpunoni burim]

  • UNRRA në Shqipëri : 1944-1947 - 2000
  • Shqipëria në rrjedhën e luftës së ftohtë : (studime dhe dokumente) - 2007
  • Shqipëria dhe të Mëdhenjtë : nga Lufta e Dytë Botërore në Luftën e Ftohtë - 2015

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.