Happy hacking

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Tastiera Happy Hacking është një tastierë e prodhuar nga PPU Systems. Modelet aktuale në prodhim janë Happy Hacking Keyboard Professional 2[1], Professional JP dhe Happy Hacking Keyboard Lite 2.

Tastiera Happy Hacking Professional 2 me ngjyrë të bardhë, tastet i ka boshë.

Veçori të përbashkëta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Tastierës Happy Hacking i mungojnë tastet numerike. Tasti CTRL (Control key) ndodhët ku zakonisht në tastierat tjera gjendët caps lock. Tastiera e ka vetëm një tastë për kontrollë (CTRL).