Harry Rabinowitz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Harry Rabinowitz (22 mars 1916 - 22 qershor 2016) ishte kompozitor i filmit dhe muzikës britanik. Ai u shkollua në universitetin Witwatersrand dhe në shkollën e muzikë dhe dramës në Londër.

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Harry u martua dy herë. Ai u martua me Lorna Thurlow Anderson më 15 dhjetor 1944, por u divorcuan në vitin 2000. Ai u martua me Mari C. Scott më 18 mars 2001, Ata kanë tre fëmijë: dy vajza dhe një djalë. Ai vdiq në moshën 100 vjeçare në Francë.