Henning, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Henning, Illinois
fshat
noform
Henning post office
Vendndodhja
Henning, Illinois is located in SHBA
Henning, Illinois
Henning, Illinois

Koordinatat: 40°18′18″V 87°42′3″P / 40.30500°V 87.70083°P / 40.30500; -87.70083

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Vermilion
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 209 m (m.n.d.)
Popullsia 241 banorë (2000)
Dendësia 61 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1903
Kodi Postal 61848
Prefiksi 217
Koordinatat 40° 18′ 18″ Veri

87° 42′ 3″ Perëndim

Henning, Illinois është një fshat në qarkun Vermilionshtetit federal Illinois, SHBA. Në Henning, Illinois jetojnë 241 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 61 banor/km2 (158.6 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (1.52 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 209 m (686 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Henning, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale