Henry Bliss

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Henry Bliss

Henry Bliss lindi në vitin 1831New York City, New York dhe vdiq më 13 shtator të vitit 1899, është njeriu i parë në ShBA që ka bërë aksident me automobil dhe pastaj nga pasojat ka vdekur.