Hermann Frasch

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Hermann Frasch lindi më 25 dhjetor 1851 në Oberrot në afërsi të Gaildorf, Baden-Württemberg, Gjermani dhe vdiq më 1 maj 1914 në Paris. Ishte një kimist amerikan por me prejardhje gjermane.