Hidişelu de Sus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hidişelu de Sus
Komunë
Vendndodhja
Hidişelu de Sus is located in Rumania
Hidişelu de Sus
Hidişelu de Sus

Koordinatat: 46°57′V 22°3′L / 46.950°V 22.050°L / 46.950; 22.050

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 89.97 [1] km2
Popullsia 3145 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417275
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Hidişelu de Jos, Hidişelu de Sus, Mierlău, Sîntelec, Sumugiu
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Hidişelu de Sus është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3145 banorësh dhe sipërfaqe 89.97 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Hidişelu de Jos, Hidişelu de Sus, Mierlău, Sîntelec, Sumugiu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)