Hidişelu de Sus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Hidişelu de Sus
Komunë
Vendndodhja
Hidişelu de Sus (Rumania)
Hidişelu de Sus
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 89.97 [1] km2
Kodi Postal 417275
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Hidişelu de Jos, Hidişelu de Sus, Mierlău, Sîntelec, Sumugiu
Demografia
Popullsia 3145 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Hidişelu de Sus është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3145 banorësh dhe sipërfaqe 89.97 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Hidişelu de Jos, Hidişelu de Sus, Mierlău, Sîntelec, Sumugiu.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)